Účetní program AdmWin - video ukázka rychlého a snadného vystavení faktury

Chytré účetnictví pro firmy i OSVČ?

Článek zveřejněný dne 12.3.2013 na kurzy.cz - http://zpravy.kurzy.cz/348312-chytre-ucetnictvi-pro-firmy-i-osvc/

Autor: Jiřina Kavková (AliaWeb) |  12.3.2013 14:15:14

Chytré účetnictví pro firmy i OSVČ?

 

Jste OSVČ, nebo firma a hledáte na trhu cenově dostupný nástroj pro zpřehlednění vlastní podnikatelské činnosti? Chcete vystavovat doklady rychle a mít k dispozici přehledné informace i podklady pro daňové povinnosti?

Z praxe vyplývá, že sami podnikatelé a OSVČ zpočátku dávají před komplexním účetním programem přednost pouze softwaru na vyhotovení faktur, nebo sledování zakázek a pohybu ve skladech. Na ostatní oblasti ekonomické agendy využívají služeb externí účetní.

Při samotném používání jednostranného programu se brzy ukáže jeho nedostatečnost. Většinou chybí tak důležitý adresář firem, provázanost zakázek a celková dokumentace. Najednou se zpočátku odmítaná komplexnost jeví jako jediná správná cesta.

Přátelský a chytrý program
Hledáte na trhu cenově dostupný nástroj pro zpřehlednění vlastní podnikatelské činnosti? Chcete vystavovat doklady rychle a mít k dispozici přehledné informace i podklady pro daňové povinnosti? Potřebujete software, který není pouhým účetním programem? Vyzkoušejte ekonomický software AdmWin, který je chytrý i uživatelsky přátelský.

Sami si nastavujete vámi zvolené řádky textu faktur, ceníky prací a služeb, které se opakují. Pro další práci s nimi jsou již zadané a vy je pouze vybíráte.

Jednoduše se kontroluje i materiál, nebo zboží. Přehled máte o tom, kdy a od koho byl nakoupený, nebo komu prodaný, případně jak spotřebovaný.

Také založení skladové karty není složité. Zadáte pouze její číslo a popisný název, ostatní údaje jsou k ní automaticky doplňované. Stačí jí přiřadit při záznamu o nákupu, prodeji, nebo zakázce. Se seznamy karet máte okamžitý přehled o skladových zásobách a příjem na sklad podle evidované objednávky je pouze kontrolou dodaného zboží.

Kdykoli máte k dispozici aktuální přehled o všech objednávkách, dodejkách, fakturaci i placení. Kromě toho můžete průběžně sledovat a vyhodnocovat celkovou rentabilitu, nebo ziskovost jednotlivých akcí. Na základě těchto informací máte možnost cíleně plánovat a správně se ekonomicky rozhodovat po celý rok. Nedozvíte se vyhodnocení vašeho podnikání až na závěr účtovacího období od externí účetní.

DPH, odpisy, podvojné účetnictví
Sledování všech příjmů a výdajů, včetně DPH se vyplatí. Znáte ziskovost, ale také vratku, či odvodovou povinnost DPH, výpočet daně z příjmu a tak důležité podklady pro přehledy zdravotního a sociálního pojištění. A to vše bez nutnosti provádět účetní uzávěrky.

Doklady a jejich soupisy slouží na konci roku účetní nebo daňovému poradci ke kontrole a také k sestavení a podání přiznání k dani z příjmu.

Výhodná je také možnost doplnění případných odpisů a rozpuštění leasingu. Sami si  můžete v předběžném výpočtu daně z příjmu zohlednit využitelné odpočty a slevy na dani a modelovat si jejich dopad na vlastní daňovou povinnost, nebo zákonné pojištění OSVČ.

Zapomeňte na předsudky, že podvojné účetnictví je velmi složitá záležitost. Určité znalosti potřebujete – zejména to, že každému jevu v podnikání je přiděleno číslo k účtu účetní osnovy, které vybíráte z popisného seznamu. Zásady podvojnosti si poté program hlídá sám, stejně tak sestavení konečné výsledovky a rozvahy.

U firem, kde se opakuje stále stejná činnost je možné nastavit v AdmWin automatické účtování dokladů bez účasti obsluhy. Účetní zůstanou zbývající doklady, které nejsou předmětem běžné činnosti firmy.

Intuitivní a všestranný AdmWin

Účetní program AdmWin je chytrý, všestranný  a intuitivní. Velká provázanost mezi jeho jednotlivými evidencemi vám urychlí administrativní činnost a přinese hodně informací.

Účetní program AdmWin se vyznačuje velkou výbavou pro zpracování zakázek a to již ve svém standardním provedení. Proto jsou jeho uživateli nejen firmy v oboru malo a velkoobchodu a vedení účetnictví. Služeb AdmWin využívají větší společnosti v oboru stavebnictví, instalačních prací, služeb a oprav.

Mnohé autoservisy dávají přednost AdmWin před ostatními programy pro jeho speciální nadstavbu, která sleduje údaje o jednotlivém vozidle a jeho stavu v čase, o prováděných údržbách a opravách, o evidenci uskladněných pneumatik a další informace.

AdmWin vám v celkovém provozu firmy ušetří mnoho času a zabrání chybám vznikajícím z evidence na více místech.

 

Více informací na účetní program, zápis firmy naleznete i na účetní program.

Vyhledávání